Povinné ručení spoluúčast

Auta v metropoli

Pokud si budete chtít provézt povinné ručení srovnání cen, je třeba vzít v úvahu, že výsledky, které získáte při online porovnání cen, jsou jen v rovině informativní. Proč tomu tak je. I když zadáte veškeré potřebné údaje o Vašem motorovém vozidle a jeho vlastníkovi – nemůže být přesně stanovena konečná cena za povinné ručení. Čím je tedy ovlivněna cena zákonné pojistky na auto? Cenu ovlivňuje celá řada faktorů. Tak především kubatura vozidla, typ, značka a stáří vozidla, věk vlastníka vozidla a jeho bydliště, mimo to ještě i dosavadní průběh pojištění – pokud se jedná o starší již provozované motorové vozidlo. Povinné ručení srovnání cen je i po zadní všech jmenovaných údajů – stále ještě jen přibližné. To co asi nejvíce ovlivňuje cenu, je míra spoluúčasti při likvidaci škody. Některé škody totiž mohou být bez spoluúčasti a některé se spoluúčasti – vše záleží, na tom, jaké pojistné podmínky si s pojišťovnou sjednáte.

Na co se vztahuje povinné ručení

Na co se vlastně vztahuje povinné ručení? V první řadě pokrývá škody vzniklé v důsledku nehody na cizím motorovém vozidle. Dále je možné počítat i s pokrytím trvalých zdravotních následků, způsobené třetí osobě. Možná se budete divit, ale povinné ručení uhradí i škody vzniklé na svodidlech, plotě, nebo rodinném domě. To není tak známo. Pokud chcete vědět, co v rámci zákonné pojistky auta nabízí ostatní pojišťovny a za jakou cenu - proveďte si povinné ručení srovnání cen. Tím máte rychle možnost získat přehled o pojistných podmínkách, které se aktuálně nabízí.

Na co se nevztahuje povinné ručení

Na co se nevztahuje povinné ručení? Pojistné krytí rizik u povinného ručení musíte vyloučit především u škody vzniklé na vlastním vozidle. Ta se případně uhradí z havarijního pojištění, pokud si ho s pojišťovnou sjednáte. A smutnou zprávou je, že z něj není kryto ani odcizení motorového vozidla.

kalkulátor havarijní pojištění na auto, jezděte bezpečně v zimě, srovnejte si povinné ručení

Povinné ručení srovnání cen