Povinné ručení

V dnešní době snad každá domácnost vlastní alespoň jeden automobil. Všichni dobře víme, že dle zákona musíme mít zařízené pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení) ke krytí škod, které způsobíme provozem vozidla třetí osobě nebo osobám. Vybrat si můžeme ze široké škály pojišťoven, moderní doba nám umožňuje zařídit si pojištění online - snadno a rychle.

Povinné ručení - jistota

Ačkoli se snažíme jezdit podle předpisů a nezpůsobit žádnou nehodu, může se stát, ač nezáměrně, že ohrozíme ostatní účastníky silničního provozu. Pokud při nehodě způsobíme škodu na cizím vozidle, je zde právě toto zákonné pojištění, abychom nemuseli škodu zaplatit na vlasní náklady.

Výše pojistného

Výši pojistného ovlivňuje mnoho faktorů. V první řadě je to kategorie vozidla (motocykl, osobní nebo nákladní automobil,...), dále výkon motoru, zdvihový objem, limit pro výši pojistného plnění, stáří vozidla, věk a historie škod způsobených pojistníkem. Po sjednání pojistné smlouvy obdrží majitel vozidla tzv. zelenou kartu, která funguje jako doklad o pojištění vozidla a obsahuje údaje o skutečném stavu vozidla.

Spočítejte si povinné ručení

Je zde mnoho pojišťoven, které nabízejí nejrůznější typy povinného ručení. Využijte kalkulátor povinného ručení a nechte si spočítat, které pojištění Vás vyjde nejvýhodněji.

kalkulátor havarijní pojištění na auto, jezděte bezpečně v zimě, srovnejte si povinné ručení

Povinné ručení srovnání cen