Různá povinná ručení

Provedené povinné ručení - srovnání cen může být zaměřené na nejrůznější druhy motorových vozidel. Jak je všeobecně známo výše zákonného pojištění odráží druh vozidla. Rozhodující je přitom nejen objem a kubatura vozidla, ale i jeho výkon motoru. Pomocí kalkulaček povinného ručení si každý zájemce může vykalkulovat výši předpokládaného pojistného na nejrůznější druhy motorových vozidel. Pak si na základě zadaných údajů může provézt - vyhodnocení nabídek jednotlivých zdejších pojišťoven. Program povinné ručení srovnání cen vyhodnotí jednotlivé výchozí parametry vozidla a současně zpracuje i data o majiteli motorového vozidla. Mnohdy je cena závislá na účelu požití daného vozidla. Srovnání je schopno rozlišit, zda se jedná o soukromé pojištění, nebo případně o motorová vozidla využívaná k provozování jakékoliv pracovní činnosti.

Druhy motorových vozidel

Pokud provádíte povinné ručení srovnání cen je nutno rozlišovat jednotlivé druhy motorových vozidel. Pojištění odpovědnosti z provozu vozidel rozlišuje následující kategorie v tom nejjednodušším rozdělení:

  • Automobil
  • Motocykl
  • Nákladní vůz
  • Speciální vozidla - traktor, autobus, rolba, malotraktor a přípojný vozík
  • Jiná vozidla

Chcete-li uzavřít povinné ručení, srovnání cen na jednotlivé druhy motorových vozidel Vám pomůže nalézt tu nejlevnější nabídku od zdejších pojišťoven.

Online povinné ručení

Prostřednictvím Internetu máte jedinečnou příležitost uzavřít online povinné ručení - srovnání cen pak poslouží jen jako vhodný nástroj k vyhodnocení cenových relací od jednotlivých pojišťoven. Uzavírání pojistných smluv na povinné ručení bývá obvykle od pojišťoven cenově zvýhodněno. Tedy - využijete-li online kalkulátoru pro srovnání cen povinného ručení - ušetříte hned dvakrát. Zkuste se o tom přesvědčit u vlastního vozidla, nebo více vozidel, která potřebujete pojistit.

kalkulátor havarijní pojištění na auto, jezděte bezpečně v zimě, srovnejte si povinné ručení

Povinné ručení srovnání cen